Slovenskí volejbalisti podľahli na 1. turnaji Grécku hladko 0:3

25.05.2014 Celý región

Poprad 25. mája (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom treťom a záverečnom zápase prvého turnaja 2. kola kvalifikácie ME v Poprade s Gréckom 0:3. So šiestimi bodmi im patrí v tabuľke C-skupiny priebežne prvá pozícia iba vďaka lepšiemu pomeru setov.

Zverenci trénera Flavia Gulinelliho si neudržali trojbodové vedenie po druhom hracom dni a zároveň dobrú východiskovú pozíciu pred druhým turnajom 2. kola kvalifikácie, ktorý sa uskutoční v Grécku (29.-31. mája). Priamy postup na ME Európy v Bulharsku a Taliansku si zabezpečí víťaz C-skupiny, tím na druhom mieste bude hrať na budúci rok 3. kolo kvalifikácie.

Slováci vstúpili do stretnutia bez zraneného Ogurčáka a na ich hre to bolo cítiť. Vyrovnaný priebeh bol do stavu 6:6, potom sa Grékom podarila trojbodová šnúra - 9:6. Slovenský výber síce odpovedal dvomi bodmi, ale Gréci pridali štyri body v rade a Tzourits upravil na 13:8. Gréci si udržiavali päťbodový náskok, no po chybe Slovákov ho zvýšili o ďalší bod - 19:13. Bencz potom korigoval na 17:20, ale záver si grécky tím postrážil a získal ho v pomere 25:18.

Rozbehnutým Grékom vyšiel vstup do druhého dejstva (4:1), ale slovenské družstvo zrovnalo na 5:5 vďaka Benczovi. Slovensko pridalo ďalšie dva body, ale ich súper okamžite zrovnal - 7:7. V ďalšom priebehu sa tímy striedali vo vedení, kým Petreas nevyužil chybu Slovákov a presným smečom upravil na 12:10. Vzápätí prišli ďalšie dve chyby a na ukazovateli skóre svietil stav 14:10. Grécko si udržiavalo štvorbodové vedenie až do stavu 23:19, potom sa presadil Tzourits, ktorý aj ukončil set po dvoch bodoch Slovákov - 25:21.

Tretí set začali lepšie slovenskí reprezentanti, ktorí sa ujali vedenia 5:3. Grécko zaznamenalo trojbodovú šnúru, ale slovenskí hráči odpovedali päťbodovou a na jej konci bola lopta v aute z rúk Grékov - 6:10. Sľubný náskok si Slovensko neudržalo a Tzourits ulievkou zrovnal na 14:14. Kohút však esom prinavrátil slovenským volejbalistom nádej na úspech v treťom sete - 14:16. Grécko vyrovnalo na 20:20 i 21:21, napokon zvládlo aj koncovku (25:23) a tešilo sa z víťazstva 3:0 na sety.

1. turnaj kvalifikácie ME v Poprade:

Grécko - Slovensko 3:0 (18, 21, 23)
Zápas trval: 83 minút. Rozhodovali: Skudnik (Slovin.), Brandstätter (Rak.), 850 divákov.

Grécko: Tzourits, Armenakis, Petreas, Filippov, Kokkinakis, Protopsaltis, libero Stefanou (Kournetas, Koumentakis, Takouridis)

Slovensko: Masný, Bencz, Paták, Kohút, Janušek, Červeň, libero Kubš (Kostoláni, Zaťko, Kriško)